Menu
Košík

Certifikáty

CERTIFIKOVANÝ A REGISTROVANÝ

Dynasit U je registrovaný v Štátnom ústave pre kontrolu liečiv pod kódom K92655 ako oficiálna zdravotnícka pomôcka a je kategorizovaný Ministerstvom zdravotníctva SR, čím je možné ho získať aj na predpis od odborného lekára s preskripčnými obmedzeniami AGG, GHI, OPR, REU, RHB, TRA.

Povrchový materiál ako aj farebná potlač sú testované vo výskumnom ústave a sú vhodné aj pre deti od 0 do 3 rokov.

Obchodný názov Dynasit je chránený ochrannou známkou s európskou pôsobnosťou. Tvar produktu je registrovaný ako európsky chránený dizajn, nakoľko je špecifický a bol vyvinutý na mieru, aby riešil problematiku bolestivého sedu aj v oblasti gynekológie a pôrodníctva.

TECHNICKÁ ŠPECIFIKÁCIA PRODUKTU

Rozmer: 400x300mm

Materiálové zloženie: Vrchná látka -100% PES, Termoizolačná vrstva - polyuretánová pena, Nafukovacia vložka - 100% PVC

Návod na použitie: Dynamickú podložku Dynasit U položte spodnou plochou s ventilom na sedadlo stoličky tak, aby jej vykrojená časť smerovala ku kolenám alebo opačným smerom podla toho ako je to užívateľovi komfortnejšie. Pri problémoch s hemoroidmi a bezprostredne po pôrode využite anatomicky vykrojenú oblasť a sadnite si tak aby nedochádzalo k útlaku konečníka a pánvového dna. Pri použití na účely zdravého sedenia, zo začiatku sedávajte na mierne nafúkanom vankúši len 5-10 minút a opakujte 3-5 krát denne, Objemom vzduchu vo vankúši regulujete intenzitu dynamiky sedenia. Sadnite si na približne 2/3 sedacej časti vankúša a mierne rozkročte dolné končatiny. Chodidlá odporúčame opierať celou plochou o podlahu. Seďte uvoľnene a nebráňte sa zmenám polôh. Nedajte sa odradiť ak budete cítiť mierne bolesti v krížovej oblasti. Je to pozitívna reakcia – obyčajná únava svalov, ktoré neboli na posilňovanie zvyknuté.

Ošetrovanie a údržba: Neperte vankúš v práčke! Sedacia časť sa ľahko čistí kefkou a mydlom. Nenašívajte nič na vankúš! Mohlo by dôjsť k poškodeniu nafukovacej časti vankúša. Pozor na ostré predmety. Používajte vankúš pri teplotách prostredia od 8-40ºC.

Kontraindikácie: Dynasit nie je vhodný pri akútnych zápalových ochoreniach pohybového a nervového systému, pri závratoch. Ak máte nezhojené zlomeniny kostrče, chrbtice alebo pánvy, neseďte na Dynasite!

Osobitné podmienky použitia: Maximálna nosnosť produktu je 120Kg

Používaním stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Pre viac informácií o používaní cookies kliknite sem.